Bertānam 13 punkti ''Spurs'' uzvarā, bet Porziņģis izlaiž ''Knicks'' spēli
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
    Ziņas

Sanantonio/Ņujorka (ASV), 17.dec., LETA. Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva 13 punktus, palīdzot Sanantonio "Spurs" komandai izcīnīt grūtu panākumu Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kamēr Kristaps Porziņģis ceļgala traumas dēļ nepiedalījās Ņujorkas "Knicks" mačā.

"Spurs" savās mājās ar rezultātu 98:96 (18:31, 25:22, 28:27, 27:16) uzvarēja līgas pastarīti Dalasas "Mavericks", pārtraucot divu zaudējumu sēriju. Abām komandām šī bija otrā savstarpējā tikšanās piecu dienu laikā, Sanantonio komandai reabilitējoties par otrdien viesos piedzīvoto neveiksmi.

Tikmēr "Knicks" arī savā laukumā ar rezultātu 111:96 (23:26, 27:18, 30:29, 31:23) droši pieveica Oklahomasitijas "Thunder", kuras rindās spēlēja bijušais Ņujorkas kluba līderis Karmelo Entonijs. "Knicks" tika pie ceturtā panākuma pēc kārtas, kamēr pretiniekiem pārtrūka divu uzvaru sērija.

Sanantonio aizvadītajā cīņā par varoni kļuva 40 gadus vecais argentīniešu veterāns Manu Džinobili, kurš trīs sekundes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts bija neizšķirts, ar teicamu caurgājienu guva "Spurs" komandas uzvaras grozu. Mača pēdējās četrās minūtēs "Spurs" veica izrāvienu 13:0, atspēlējoties no rezultāta 85:96.

Revanšā liels ieguldījums bija arī Bertānam, kurš laukumā pavadīja 26 minūtes un 53 sekundes, kas viņam ir otrs ilgākais spēles laiks šajā sezonā. Latvietis aizvadīja produktīvu spēli, jo viņam esot laukumā "Spurs" guva par 17 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija pārliecinoši labākais rādītājs mājinieku rindās.

Bertāns trāpīja divus no četriem divpunktu metieniem un ar tādu pat precizitāti uzbruka no tālmetienu līnijas, kā arī iemeta trīs no trim "sodiņiem". Tāpat viņam septiņas atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles.

"Spurs" rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Lemarkuss Oldridžs, kurš izcīnīja arī 14 atlēkušās bumbas, kamēr Dedžonte Marejs sameta 14, bet Džinobili 12 punktus. Laukuma saimniekiem šajā mačā nepalīdzēja līderi Kavai Lenards un Tonijs Pārkers, kuri pēc nesen izārstētajām smagajām traumām vēl nav gatavi aizvadīt divas spēles divu dienu laikā, jo "Spurs" piektdien viesojās Hjūstonā, kurā ar 109:124 zaudēja līgas līderei "Rockets".

Tikmēr "Mavericks" komandā, kura cieta piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs, rezultatīvākie bija divi vācieši, jo Maksimilians Klēbers guva 21, bet veterāns Dirks Novickis 19 punktus. Jāpiebilst, ka abi šie spēlētāji nāk no vienas pilsētas - Vircburgas. Tikmēr Jogi Ferels izcēlās ar 17 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām zem groziem.

"Spurs" jau otro spēli pēc kārtas aizvadīja neizteiksmīgu pirmo ceturtdaļu, tajā iekrājot 13 punktu deficītu (18:31). Bertāns laukumā devās pirmās ceturtdaļas vidū, taču pirmos punktus guva spēles otrā nogriežņa sākumā, kad realizēja tālmetienu ar sodu.

Trešajā ceturtdaļā latvietis izcēlās ar diviem precīziem soda metieniem, kā arī otro trejaci šajā mačā, cīņas 35.minūtē starpību samazinot līdz četriem punktiem (68:72). "Spurs" komandai gan neizdevās pārņemt vadību, jo pirms pēdējās ceturtdaļas "Mavericks" bija priekšā ar 80:71.

Vēl četrus punktus Bertāns guva spēles noslēdzošās ceturtdaļas sākumā, kurā viņš laukumā bija arī mača izšķirošajos brīžos. "Spurs" četras minūtes pirms beigām, kad tālmetienu trāpīja Klēbers, atradās iedzinējos ar 11 punktiem (85:96), taču pēc tam viesi vairs punktus neguva. Pakaļdzīšanās laikā četrus punktus iemeta Marejs, Brins Forbss, trāpīja trejaci, bet pēdējā minūtē divas reizes pēc kārtas izcēlās Oldridžs, kurš 23 sekundes pirms beigām panāca neizšķirtu 96:96.

Nākamajā uzbrukumā "Mavericks" kļūdījās piespēlē, bet "Spurs" atbildēja ar Džinobili caurgājienu trīs sekundes pirms sirēnas. Pēdējā uzbrukumā Dalasas komandai nācās izdarīt tālu metienu, taču Veslijam Metjūzam metot pāri Bertāna rokām, bumba lidoja grozam secen.

Tikmēr Ņujorkā šoreiz laukumā nedevās "Knicks" līderis Porziņģis.

Jau vēstīts, ka liepājnieks ceturtdien guva kreisās kājas ceļgala traumu, kā rezultātā nepabeidza spēli, kurā "Knicks" viesos ar rezultātu 111:104 pārspēja Bruklinas "Nets" komandu.

Vēl divas stundas pirms sestdienas mača nebija īstas skaidrības, vai latvietis paliks malā, vai tomēr dosies laukumā. "Knicks" galvenais treneris Džefs Hornačeks medijiem sacīja, ka Porziņģis pārbauda sava ceļgala kondīciju un konsultējas ar ārstiem, savukārt stundu pirms cīņas tika paziņots, ka "Knicks" līderis tomēr nespēlēs.

Līdz ar to Porziņģis veselības likstu dēļ izlaida piekto spēli šajā sezonā. Iepriekš šosezon viņam bija problēmas ar muguru, kā arī divus mačus viņš nespēlēja izmežģītas potītes un slimības dēļ.

Tāpat "Knicks" komandai jau teju divas nedēļas nevar palīdzēt otrs rezultatīvākais spēlētājs Tims Hārdevejs juniors, kuram ir kājas trauma.

Liepājnieka prombūtnē teicamu spēli aizvadīja Maikls Bīzlijs, kurš laukumā devās sākumsastāvā un guva 30 punktus, atkārtojot savu šīs sezonas rezultativitātes rekordu. Tāpat 20 punktus pievienoja Kortnijs Lī, savukārt Dags Makdermots un Eness Kanters izcēlās attiecīgi ar 13 un desmit punktiem.

Tieši šos spēlētājus "Knicks" septembrī ieguva no "Thunder" vienības, pretī atdodot savu ilggadējo līderi Entoniju, kurš Ņujorkas klubā nospēlēja sešas ar pusi sezonas. Atgriešanās Ņujorkas publikas priekšā Entonijam nebija pārāk veiksmīga, jo viņš guva vien 12 punktus, piedevām otrajā puslaikā palika tukšā.

Tiesa, pirms spēles, kad skatītāji tika iepazīstināti ar sākumsastāviem, "Knicks" Entonijam veltīja nelielu videoierakstu uz lielā arēnas videokuba, rādot viņa labākās spēļu epizodes "Knicks" kreklā. Liela daļa skatītāju savu bijušo elku sveica ar aplausiem, taču bija arī tādi, kas viņu izsvilpa gan pirms spēles, gan tās laikā.

"Tas [video] bija patīkams pārsteigums, no "Knicks" puses, jo negaidīju, ka viņi ko tādu darīs. Protams, bija arī cilvēki, kas mani izsvilpa, taču tam es biju gatavs, jo tomēr tagad esmu citā komandā," pēc mača sacīja Entonijs, kurš šajā spēlē trāpīja piecus no 18 metieniem, taču nevienu otrajā puslaikā.

"Thunder" komandā 25 punktus guva iepriekšējās sezonas NBA vērtīgākais spēlētājs Rasels Vestbruks, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles. Tāpat 18 punktus pievienoja Pols Džordžs.

Oklahomasitijas vienība vēl piektdien aizvadīja smagu spēli Filadelfijā, kur tikai trešajā pagarinājumā ar 119:117 uzvarēja "76ers" komandu. Pēc šī mača "Thunder" komandai sestdien nevarēja palīdzēt pamata centrs Stīvens Edamss, kurš dienu iepriekš laukumā bija 51 minūti.

Spēles sākumā "Thunder" spēlētāju sniegumā noguruma pazīmes nebija jūtamas, kas pretiniekiem pēc ceturtdaļas ļāva būt vadībā ar trim punktiem, taču pēc tam spēles grožus pārņēma "Knicks", puslaikā ejot ar sešu punktu handikapu (50:44). Turpinājumā "Knicks" pārsvaru ne tikai nosargāja, bet mača beigās arī palielināja, svinot 14. uzvaru šosezon 19 savā laukumā aizvadītās spēlēs.

"Spurs" ar 20 uzvarām 30 spēlēs ir Rietumu konferences trešajā pozīcijā, bet "Mavericks" ar astoņiem panākumiem 30 mačos ir pēdējā vietā šajā konferencē un pirmspēdējā pozīcijā visā līgā, apsteidzot tikai Atlantas "Hawks".

Tikmēr "Knicks" ar 16 uzvarām 29 spēlēs pakāpusies uz septīto vietu NBA Austrumu konferencē, kamēr "Thunder" ar 14 panākumiem 29 cīņās ir astotajā vietā Rietumu konferencē.

Abas latviešu pārstāvētās komandas nākamās spēles aizvadīs pirmdien. "Spurs" uzņems Losandželosas "Clippers" komandu, bet "Knicks" viesosies pie Šarlotes "Hornets" basketbolistiem.

• Publicēta: 17.12.2017 09:04