Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pērn un šogad pret likumsargiem sākti 23 kriminālprocesi par pārmērīgu fiziskā spēka lietošanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
    Ziņas

    Pērn un šogad pret likumsargiem sākti 23 kriminālprocesi par pārmērīgu fiziskā spēka lietošanu

    Rīga, 23.maijs, LETA. Pagājušā gadā un šogad pret policistiem un cietumu darbiniekiem sākti 23 kriminālprocesi par pārmērīgu fiziskā spēkā pielietošanu.

    Iekšējās drošības birojs (IDB) to skaidro ar amatpersonu provocēšanu, nepareizu normatīvo aktu interpretāciju un likumsargu nogurumu.

    Kriminālprocesi, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu, veido lielāko daļu no visiem IDB sāktajiem kriminālprocesiem pagājušajā gadā. Pagājušā gadā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistīta ar vardarbības pielietošanu no Valsts policijas amatpersonu puses, sākti 12 kriminālprocesi, bet 2017. gadā - pieci kriminālprocesi, liecina IDB informācija.

    Kopumā, ņemot vērā gan iepriekšējā periodā sāktos, gan saņemtos kriminālprocesus, no 2016.gada līdz šim par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas saistīta ar vardarbību, kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīti septiņi kriminālprocesi pret 13 Valsts policijas amatpersonām.

    Vēl divos gadījumos pagājušā gadā un šogad kriminālprocesi par vardarbības pielietošanu sākti pret Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām un četros gadījumos - pret pašvaldības policijas darbiniekiem.

    Skaidrojot pretlikumīga fiziskā spēka pielietošanas iespējamos cēloņus, IDB aģentūrai LETA norādīja, ka katrs šāds gadījums jāvērtē atsevišķi, jo situācijas atšķiras, un pastāv dažādi apstākļi.

    Nereti policijas darbinieki, pildot savus dienesta pienākumus, nonāk saskarsmē ar personām, kuras atrodas alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē un ir noskaņotas agresīvi, pastrādājušas smagus, sevišķi smagus noziegumus, tādejādi provocē amatpersonas. Šādi un līdzīgi gadījumi noved pie nesamērīgas spēka pielietošanas, norādīja IDB.

    IDB saskāries ar situācijām, kad pretlikumīga vai neatbilstoša fiziskā spēka pielietošana no amatpersonu puses ir sekas nepareizai normatīvo aktu interpretācijai, vai amatpersonas pietiekami labi nepārzina normatīvos aktus. Tāpat amatu apvienošana, nogurums, izdegšana darbā var radīt iespējamu neadekvātu reakciju no policijas darbinieku puses, uzskata IDB.

    "Protams, arī amatpersonu izpratne par ētiskumu, tiesiskā apziņa un personīgās īpašības veido attieksmi gan pret aizturētajām personām, gan sabiedrību kopumā," norādīja IDB.

    • Publicēta: 23.05.2017 12:48
    •  
    • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
    • Visur
    • Ziņas
    • Preses relīzes
    • Foto

    Piesakies ziņām e-pastā

    Reklāma

    LETA projekti