Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

KM lūgusi veikt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ēkas apsekošanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  KM lūgusi veikt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ēkas apsekošanu

  Rīga, 10.jūl., LETA. Kultūras ministrija (KM) ir lūgusi VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) veikt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) ēkas apsekošanu un sniegt informāciju par nepieciešamajiem darbiem un to apjomu, aģentūrai LETA uzsvēra kultūras ministres Agneses Lāces (P) padomniece Rita Plūme.

  Viņa arī akcentē, ka RVKM remontdarbi ir jāskata kompleksi ar Rīgas Doma rekonstrukciju.

  LETA jau rakstīja, ka jautājums par RVKM ēkas stāvokli pārrunāts arī 15.maijā notikušajā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē. Toreiz KM padomniece publiskās pārvaldes un attīstības projektu jautājumos Signe Grūbe uzsvēra, ka Rīgas Doms un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir nesaraujami saistītas ēkas.

  Viņa norādīja, ka Rīgas Doma pamatu stiprināšana, kas varētu prasīt investīcijas 16 miljonu eiro apmērā, jāskata kopumā ar nākotnes stāstu par muzeja rekonstrukciju. Grūbe atzina, ka situācija muzejā ir dramatiska un raisa pārdomas par to, kādā veidā strādā muzeja darbinieki un kas notiek ar kolekciju. KM šo jautājumu ir pārrunājusi ar VNĪ, kas plāno sagatavot priekšlikumus, lai muzejs būtu drošs apmeklētājiem u darbiniekiem.

  Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis vadītājs sēdē uzsvēra, ka, skatoties ilgtermiņā, muzeja ēka ir sarežģīta arī no funkcionēšanas un vides pieejamības. Viņaprāt, ir vajadzīga nākotnes vīzija, kā šis objekts nākotnē vispār varētu izskatīties, tāpēc nav jēgas kaut ko nedaudz izdarīt, ja nav lielā plāna.

  RVKM, Baltijas valstīs vecākais un viens no Eiropā senākajiem publikai atvērtajiem muzejiem, šogad atzīmē 251.gadskārtu. Muzeja sākums ir Rīgas rātes 1773.gada 22.februārī pieņemtais lēmums - dibināt publisko muzeju un nosaukt to par Himzela muzeju - "Himselsches Museum".

  Lēmuma pamatā bija Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela novēlējums nodot sabiedrības apskatei un izglītošanai privāto dabas un mākslas priekšmetu kolekciju. Gadu desmitu un simtu laikā muzeja nosaukums vairākkārt mainīts, kopš 1964.gada muzejam ir pašreizējais nosaukums.

  • Publicēta: 10.07.2024 15:05
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti