Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijas Radio izsludina konkursu podkāsta veidošanai latgaliešu valodā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijas Radio izsludina konkursu podkāsta veidošanai latgaliešu valodā

  Rīga, 9.jūl., LETA. Latvijas Radio Latgales multimediju studija aicina līdz 5.augustam pieteikties konkursam raidieraksta latgaliešu valodā "Pīci breinumi" veidošanai jaunajā rudens sezonā, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio pārstāve Monta Hildebrante.

  Konkursa mērķis ir caur podkāstu popularizēt latgaliešu valodu, veidot jauniešu auditorijai atbilstošu un interesantu saturu viņiem ērtā formātā, kā arī atklāt un piesaistīt jaunus talantus podkāstu veidošanā un sniegt iespēju reģiona jauniešiem veidot izglītojošu un diskusijas raisošu saturu par reģionam un sabiedrībai nozīmīgiem tematiem.

  "Daži no jauniešiem pēc podkāsta "Pīci breinumi" veidošanas izvēlējās žurnālistikas studijas. Citi nostiprināja latgaliešu valodas zināšanas vai drosmi un pašpārliecinātību, kā arī atklāja sevī citas īpašības un talantus. "Pīci breinumi" ir kaut kas vairāk par vienkārši raidījumu vai podkāstu. Tā ir radošu, uzņēmīgu un savstarpēji atbalstošu jauniešu grupa, kas popularizē reģionu, kur viņi dzīvo, valodu, kurā runā, attīsta talantus un iedvesmo citus," saka Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa.

  Sešu pastāvēšanas gadu laikā podkāsta un arī Latvijas Radio 5 raidījuma ar tādu pašu nosaukumu "Pīci breinumi" veidošanā iesaistījušies jaunieši no Latgales, daloties ar savu pieredzi, domām un interesantiem notikumiem, sarunājoties ar citiem reģiona jauniešiem, mūziķiem, māksliniekiem, eksperimentējot, izaicinot citus un pārbaudot paši sevi. Aptverts ir dažādākais tēmu loks, sākot ar hobijiem, veselīgu dzīves veidu, profesionālo ikdienu, līdz pat pārdrošiem sapņiem un baisām atklāsmēm, norāda Latvijas Radio.

  Konkursa dalībniekiem jāiesniedz plānotā podkāsta idejas un tehnoloģiskā risinājuma apraksts, kā arī vienas sērijas aptuvenu scenārijs, potenciālie podkāsta izplatīšanas un virzīšanas kanāli un pretendenta balss audio vai video ieraksts.

  Visa informācija par konkursa noteikumiem pieejama "Podkāsts latgaliski "Pīci breinumi" vietnē "ej.uz/NolikumsLatgalesPodkastaKonkursam".

  • Publicēta: 09.07.2024 12:00
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti