Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Trīs robežsargi noziedzniekiem apzināti nodevuši savus datus
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Trīs robežsargi noziedzniekiem apzināti nodevuši savus datus

  Rīga, 10.jūl., LETA. Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām par datu nelikumīgu izplatīšanu, aģentūru LETA informēja IDB.

  IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka robežsargi mantkārīgu motīvu vadīti piekrita piedāvājumam nodot sev piederošu kredītiestāžu un maksājumu sistēmu kontu piekļuves tiesības nepazīstamām personām, kas deva iespēju tām nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekļus.

  Vienlaikus birojs guva pierādījumus tam, ka Valsts robežsardzes amatpersonas sniedza apzināti nepatiesas ziņas juridiskai personai, kas ar likumu pilnvarota pieprasīt informāciju par darījumu un tajā iesaistīto finanšu līdzekļu vai citas mantas patieso īpašnieku vai patieso labuma guvēju.

  Attiecīgi IDB jūnija nogalē Rietumzemgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret šīm amatpersonām par tādu datu izplatīšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli, kā arī par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu juridiskai personai, kas ar likumu pilnvarota pieprasīt informāciju par darījumu un tajā iesaistīto finanšu līdzekļu vai citas mantas patieso īpašnieku vai patieso labuma guvēju.

  • Publicēta: 10.07.2024 12:38
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti