Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

NATO sabiedrotie sākuši nodot Ukrainai iznīcinātājus F-16
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  NATO sabiedrotie sākuši nodot Ukrainai iznīcinātājus F-16

  Vašingtona, 10.jūl., LETA--AFP. NATO sabiedrotie ir sākuši solīto iznīcinātāju F-16 nodošanu Ukrainai, lai stiprinātu aizsardzību pret Krieviju, trešdien paziņoja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

  Dānija un Nīderlande ir sākušas lidmašīnu nodošanu, bet Beļģija un Norvēģija ir apņēmušās nodrošināt vēl citas lidmašīnas, teikts Baltā nama paziņojumā.

  "Šobrīd, kad mēs runājam, notiek iznīcinātāju F-16 nodošana no Dānijas, no Nīderlandes," Blinkens sacīja NATO 75. gadadienas samitā Vašingtonā.

  "Šīs lidmašīnas šovasar lidos Ukrainas debesīs, lai nodrošinātu, ka Ukraina var turpināt efektīvi aizsargāties pret Krievijas agresiju," viņš teica.

  Blinkens sacīja, ka lidmašīnu nodošanai vajadzētu būt signālam Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam.

  "Tas koncentrē Vladimira Putina prātu uz faktu, ka viņš nepārvarēs Ukrainu, viņš nepārvarēs mūs, un, ja viņš turpinās, kaitējums, kas tiks nodarīts Krievijai un tās interesēm, tikai padziļināsies," teica Blinkens.

  "Ātrākais veids, kā panākt mieru, ir ar spēcīgu Ukrainu," piebilda Blinkens.

  Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nesen norādīja, ka Ukrainai nepieciešami 128 Rietumu iznīcinātāji, piemēram, F-16, lai Ukrainas spēki gaisā būtu līdzvērtīgi Krievijas.

  • Publicēta: 10.07.2024 16:44
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti