Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Dainis Dukurs: Taisnība beidzot triumfēja
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
    Ziņas

    Dainis Dukurs: Taisnība beidzot triumfēja

    Rīga, 22.nov., LETA. Kādam beidzot bija drosme un spēks, lai pierādītu, ka Krievijas sportisti 2014.gadā krāpās ar dopinga analīzēm, līdz ar to taisnība ir triumfējusi, uzskata Latvijas skeletona izlases galvenais treneris Dainis Dukurs.

    Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien atņēma Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF)

    "Taisnība ir triumfējusi, jo ir sagrauta vienas valsts uzturēta un kontrolēta dopinga sistēma, kas darbojās vairākus gadus. Beidzot kādam atradās drosme un pietiekami daudz pierādījumu, lai ietu pret šo sistēmu," aģentūrai LETA sacīja Dukurs.

    Viņš pauda gandarījumu, ka SOK spējusi pieņemt šādu lēmumu, taču norādīja, ka emocijas nav tik spilgts, kādas tās būtu, ja krāpnieki tiktu atklāti jau spēļu laikā.

    "Emocijas nav tādas, kādām tām bija jābūt Sočos pirms nepilniem četriem gadiem un kādas tās arī varēja būt... Mēs bijām sagatavojušies ļoti augstā līmenī, mērķtiecīgi bijām gatavojušies olimpiskajām spēlēm, kuras mums daļēji tika nozagtas. Jau pēc Olimpiādes, analizējot rezultātus, man bija skaidrs, ka mājinieki ir krāpušies. Gadu pirms Soču spēlēm Martina un Tretjakova ieskrējiena laiki bija vienādi, savukārt olimpiādē Tretjakovs jau bija labāks par 0,12 sekundēm. Tā ir pārāk liela starpība, lai bez papildus līdzekļiem tik strauji progresētu," norādīja Dukurs vecākais.

    "Mēs pēc Sočiem norijām to krupi un dzīvojām tālāk ar otro un ceturto vietu, tāpēc tagad tomēr ir gandarījums, ka atradās kādi, kas bija gatavi iet pret šo Krievijas sistēmu. Domāju, ka SOK komisijai, kas izmeklēja šo lietu, bija pietiekami daudz pierādījumu, lai pieņemtu šādu lēmumu," piebilda treneris, sakot, ka Krievija ir īpaša valsts, jo tā joprojām neatzīst, ka veikusi krāpšanos.

    Šobrīd vēl nav skaidrs, vai Krievijas komanda varēs piedalīties 2018.gada Phjončhanas Olimpiādē, kur noteikti nestartēs Tretjakovs, kuram piemērota mūža diskvalifikācija no olimpiskajām spēlēm.

    "Domāju, ka arī šoreiz, līdzīgi kā pirms Riodežaneiro, SOK visu atstās starptautisko federāciju rokās, kurām pašām būs jāpieņem lēmums, vai ļaut startēt Krievijai. Manuprāt, distanču slēpotāji, biatlonisti un vēl kāda federācija, viņus "atšņorēs", taču tikai ne bobsleja un skeletona federācija. Visiem ir sen zināms, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija ir cieši saistīta un atkarīga no Krievijas finansējuma, no "Gazprom" naudas. Tas lec kā īlens ārā. Mūsu sportā jau sen daudzi ironizē par federācijas prezidentu Ivo Feriāni un viņa saikni ar Krieviju," bilda Dukurs.

    Tretjakovs, tāpat kā virkne citu Krievijas sportistu, tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskata speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām, SOK arī pieņēmusi lēmumu atņemt Tretjakovam medaļu. Līdzīgas sankcijas skārušas arī Krievijas skeletonisti Jeļenu Ņikitinu, kura Sočos tika pie bronzas dāmu sacensībās.

    Martins Dukurs ir 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu vicečempions. Tāpat viņš piecas reizes karjerā triumfējis pasaules čempionātā, kā arī astoņus gadus pēc kārtas uzvarējis Pasaules kausa kopvērtējumā.

    Tikmēr Tomass Dukurs divās iepriekšējās Olimpiādēs palika ceturtais, līdz ar to viņš beidzot būs ticis pie olimpiskās medaļas.

    SOK trešdien arī vēsta, ka mūža diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm saņēmušas krievu skeletonistes Olga Potiļicina un Marija Orlova, kuras Sočos ieņēma attiecīgi piekto un sesto vietu, līdz ar to oficiālajos Soču olimpisko spēļu rezultātos dalīta desmitā vieta pienākas Leldei Priedulēnai.

    Paziņojumā norādīts, ka visi četri Krievijas skeletonisti ir pārkāpuši antidopinga noteikumus, līdz ar to viņu rezultāti Soču olimpiskajās spēlēs tiek anulēti.

    Jau vēstīts, ka Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Ričards Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret "tīrām" analīzēm.

    Lai izmeklētu šīs lietas, tika izveidota SOK komisija, ko vada tās biedrs Deniss Osvalds, pārskatot lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

    Jau iepriekš līdzīgas soda sankcijas kā skeletonisti, saņēma vairāki Krievijas distanču slēpotāji, tostarp medaļas guvušie Aleksandrs Ļegkovs un Maksims Viļegžaņins, kuru rezultāti arī tika anulēti.

    • Publicēta: 22.11.2017 16:42
    • Gints Narogs, LETA
    •  
    • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
    • Visur
    • Ziņas
    • Preses relīzes
    • Foto

    Piesakies ziņām e-pastā

    Reklāma

    LETA projekti