Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Saeima pieņem Rinkēviča rosinājumu starptautisko Skolotāju dienu atzīmēt 5.oktobrī
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Saeima pieņem Rinkēviča rosinājumu starptautisko Skolotāju dienu atzīmēt 5.oktobrī

  Rīga, 18.apr., LETA. Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča virzītos grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", kas paredz 5.oktobrī atzīmēt starptautisko Skolotāju dienu.

  Līdz šim likumā bija paredzēts, ka Skolotāju diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā.

  Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris, Rinkēvičs aicināja turpmāk starptautisko Skolotāju dienu atzīmēt 5.oktobrī, jo šajā datumā kopš 1994.gada pēc Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) iniciatīvas tiek atzīmēta Starptautiskā skolotāju diena. Datums izvēlēts par godu UNESCO un Starptautiskās darba organizācijas 1966.gada 5.oktobrī pieņemtajai Rekomendācijai par skolotāju statusu.

  Valsts prezidents atzīmē, ka līdz šim Latvijā Skolotāju diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā, kas rada nevienveidīgu praksi šīs dienas atzīmēšanā un nereti arī neizpratni gan skolēniem, gan viņu vecākiem par to, kad ir godināmi skolotāji.

  "Lai vienveidotu pieeju Skolotāju dienas atzīmēšanā Latvijā un tādējādi uzsvērtu šīs profesijas prestižu un nozīmīgumu, aicinu šo atzīmējamo dienu noteikt atbilstoši Starptautiskajai skolotāju dienai 5.oktobrī," rakstīts Valsts prezidenta iepriekš līdz ar grozījumiem Saeimas Prezidijam iesniegtajā vēstulē.

  Rinkēvičs iepriekš plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem akcentēja, ka šis ir simbolisks solis un vēl vienas padomju tradīcijas izskaušana valstī.

  Viņa ieskatā, Skolotāju dienas atzīmēšana 5.oktobrī atbilst gan Eiropas praksei, gan arī tam, kādā veidā būtu saprātīgi cildināt un atzīmēt pedagogu devumu.

  • Publicēta: 18.04.2024 11:18
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti