Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

JRT ēku komplekss gatavs atklāšanai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  JRT ēku komplekss gatavs atklāšanai

  Rīga, 26.febr., LETA. VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), Kultūras ministrija (KM) un Jaunais Rīgas teātris (JRT) ceturtdien, 29.februārī, rīkos JRT ēku kompleksa atklāšanas pasākumu, aģentūru LETA informēja VNĪ pārstāvji.

  Pasākums notiks plkst.10 Lāčplēša ielā 25, Rīgā.

  Pasākumā piedalīsies kultūras ministre Agnese Logina (P), VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs, JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis un teātra valdes locekle Gundega Palma, arhitekte Zaiga Gaile, būvuzņēmuma "SBSC" vadības pārstāvji, projektētāju "Sarma & Norde arhitekti" partneris Jānis Norde.

  JRT ēku kompleksa rekonstrukcija un pārbūve notika atbilstoši arhitektes Gailes iecerei un projektam - teju divtik ir palielināts ēkas apjoms ar sarežģītu pazemes konstrukciju izbūvi. Pazemes stāvā būs darbnīcas, savukārt vēsturisko teātra ēku papildina jauns piecstāvu nams ar divām "Black Box" zālēm, vairākām mēģinājumu zālēm un telpām aktieriem. Abas ēkas ir savienotas ar stiklotu eju.

  Teātra Lielajā zālē ir saglabāti un restaurēti 20.gadsimta 30.gadu interjera elementi. Pārbūves rezultātā skatītājiem no jebkuras vietas gan parterā, gan balkonā būs ļoti laba redzamība un dzirdamība. Pēc pārbūves Lielās zāles parterā būs 322 skatītāju vietas, bet balkonā - 166 vietas.

  "Black box" zālēm raksturīgo "nekurienes" sajūtu JRT nodrošina neitrālas betona pelēkas sienas, melni griesti un grīdas. Abu moderno zāļu gaismas un skaņas sistēmas, to digitālais un analogais vadības tīkls ir veidots tā, lai brīvi varētu mainīt konfigurāciju atbilstoši konkrētā uzveduma vajadzībām. Lielajā "Black box" zālē ir 230 skatītāju vietas, bet mazajā - 100 sēdvietas. Tāpat ir padomāts par vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

  Būvprojekta izstrāde sākta no 2018.gada, bet būvniecība - no 2020.gada. JRT ēku komplekss tika nodots ekspluatācijā 2023.gada 22.decembrī.

  LETA jau rakstīja, ka par JRT būvniecību noslēgts līgums ar pilnsabiedrību "SBSC" par 32,4 miljoniem eiro, tostarp iekļaujot indeksāciju jeb samaksu par būvdarbu sadārdzinājumu. Pilnsabiedrību "SBSC" veido būvkompānijas "Skonto būve" un "Skonto Construction".

  Sadarbība ar būvnieku notiek pēc principa "Projektē un būvē".

  • Publicēta: 26.02.2024 13:41
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti