Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Par iespējamo Mārupes novada sadalīšanu Saeima varētu lemt, atverot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Par iespējamo Mārupes novada sadalīšanu Saeima varētu lemt, atverot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu

  Rīga, 27.febr., LETA. Par iespējamo Mārupes novada sadalīšanu varētu lemt, atverot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, šodien izskanēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sēdē.

  Apakškomisija otrdien uzklausīja iniciatīvas "Atdalīt Babītes novadu no Mārupes novada" autori Daci Krastiņu, kura informēja, ka Babītes iedzīvotāji nav sagaidījuši solītos labumus no reformas. Neesot samazinājušās pakalpojumu izmaksas, nav palielinājusies pakalpojumu kvalitāte.

  Turklāt pašvaldību reformas rezultātā Mārupes teritorijas attīstība notiek uz Babītes novada iedzīvotāju rēķina, piemēram, maksājot Mārupes novada iepriekšējos gados ņemtos vērienīgos kredītus. Savukārt Babītes novadā pēc reformas neesot īstenots neviens attīstības projekts.

  Komisijas sēdē tika izskaidrots, ka novadu teritorijas var grozīt ar valdības lēmumu. Savukārt pieņemt lēmumus par tik būtiskām izmaiņām, kā esošo novadu sadalīšana un jaunu novadu izveidošana, var tikai ar Saeimas lēmumu.

  Līdz ar to, ja tiks skatīti grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā un tiks iesniegts priekšlikums par Mārupes novada sadalīšanu, Saeimas deputātiem tas būšot jāizskata.

  LETA jau ziņoja, ka saistībā ar gaidāmajiem grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā varētu aktualizēties Mārupes un Babītes sadalīšanas un Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada pašvaldības neapvienošanas iespējas, iepriekš pēc koalīcijas sanāksmes pastāstīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķis, ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

  Plānots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija virzīs grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, lai Madonas novadam pievienotu Varakļānu novadu.

  Valainis skaidroja, ka ZZS kādus savus priekšlikumus balstīs tikai attiecīgo pašvaldību domju pieņemtajos lēmumos par kādām izmaiņām vai kādu izmaiņu atlikšanu. Partiju apvienība gan sākotnēji izvērtēs, vai attiecīgās domes lēmums būtu atbalstāms.

  Kā liecina trešdienas, 28.februāra Mārupes novada domes darba kārtība, domes sēdē plānots skatīt jautājumu par Mārupes novada sadalīšanu.

  • Publicēta: 27.02.2024 15:00
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti