Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu

  Rīga, 20.apr., LETA. Veselības ministrija (VM) plāno papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem inovatīviem medikamentiem onkoloģijas un hematoonkoloģijas diagnožu ārstēšanai un jaunu medikamentu psihiatrisko saslimšanu ārstēšanai, teikts ministrijas izstrādātajā informatīvajā ziņojumā.

  Kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksāšanai pieejamais finansējums uz 2024.gada 16.aprīli ir 244 157 809 eiro, tai skaitā, lai nodrošināto medikamentu pieejamības nepārtrauktību šogad papildu piešķirts finansējums 21 000 000 eiro apmērā kompensējamo medikamentu pieejamības nodrošināšanai. Tas indikatīvi ļaus nodrošināt zāļu kompensāciju 131 408 pacientiem, nodrošinot kompensējamo medikamentu pieejamību lielākam pacientu skaitam, kur saslimšanu ārstēšanai tiek pielietoti medikamenti slimībām, kas iekļauti kompensējamo zāļu sarakstā, kā arī paplašināt medikamentozās ārstēšanas iespējas reto slimību pacientiem.

  Tomēr VM norāda, ka ambulatorajai ārstniecībai paredzēto zāļu, medicīnisko ierīču un preču iegādes izdevumu apjoms 2024.gadam joprojām ir nepietiekams, lai nodrošinātu medikamentozās ārstēšanas nepārtrauktību. Kopējie prognozētie izdevumi 2024.gadam ir 285 971 295 eiro apmērā, bet iztrūkstošais finansējums -33 957 911 eiro apmērā.

  VM arī vērš uzmanību, ka, veicot 2024.gada divu mēnešu izpildes analīzi diagnožu grupu griezumā salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, redzams, ka gandrīz visās diagnožu grupās ir pacientu skaita pieaugums, kas kopā sastāda 20 263 pacientus. Tāpat redzams viena pacienta vidējo izmaksu pieaugums par 12,9%.

  Lai uzlabotu zāļu pieejamību 2024.gadā plānots papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar jauniem inovatīviem medikamentiem onkoloģijas un hematoonkoloģijas diagnožu ārstēšanai un jaunu medikamentu psihiatrisko saslimšanu ārstēšanai, kā arī plānots paplašināt izrakstīšanas nosacījumus jau kompensējamo zāļu sarakstā esošajiem inovatīvajiem medikamentiem, nodrošinot tos arī citām diagnozēm.

  Kopā plānots iekļaut septiņus medikamentus, kas uzlabos zāļu pieejamību pacientiem ar tādām diagnozēm kā krūts vēzis, nesīkšūnu plaušu vēzis, melanoma, multiplā mieloma, mieloleikoze, bērniem pie akūtas limfoleikozes, kā arī pacientiem ar depresiju.

  Tāpat plānots paplašināt nosacījumus sešiem medikamentiem, kas savukārt uzlabos pieejamību 1 461 pacientiem ar tādām diagnozēm kā krūts vēzis, nieru vēzis, limfoma, akūts miokarda infarkts, hroniska sirds išēmiska slimība, smadzeņu infarkts, tostarp arī pacientēm ar venozām komplikācijām grūtniecības laikā.

  Kompensējamo medikamentu pieejamības uzlabošanai VM rosina pārdalīt līdzekļus no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma. Kopumā šim gadam būtu nepieciešami ne vairāk kā 30 624 242 eiro, 2025.gadam - ne vairāk kā 21 415 255 eiro, bet 2026.gadam un turpmāk ik gadu - ne vairāk kā 23 428 169 eiro.

  • Publicēta: 20.04.2024 13:11
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti