Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rosina noteikt zemāku kriminālatbildības iestāšanās slieksni par partiju nelikumīgu finansēšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rosina noteikt zemāku kriminālatbildības iestāšanās slieksni par partiju nelikumīgu finansēšanu

  Rīga, 19.apr., LETA. Tieslietu ministrija (TM) iesniegusi Saeimas Juridiskajai komisijai ierosinājumu grozījumiem Krimināllikumā, paredzot līdz desmit minimālajām mēnešalgām samazināt slieksni nelikumīgā finansējuma apmēram, no kura iestājas kriminālatbildība.

  Patlaban kriminālatbildība iestājas, ja partijas nelikumīgi finansētas lielā apmērā jeb 50 minimālo mēnešalgu apmērā. Savukārt desmit minimālās mēnešalgas likuma izpratnē ir uzskatāms par ievērojamu apmēru. No 2024.gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga Latvijā ir 700 eiro, tātad desmit minimālās algas ir 7000 eiro.

  TM aģentūru LETA informē, ka izmaiņas izskaustu negodprātīga finansējuma saņemšanu politiskajām partijām.

  Ministrija, izvērtējot pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā diskutēto, norāda, ka šobrīd Krimināllikumā noteiktais nelikumīgā finansējuma slieksnis, no kura iestājas kriminālatbildība, ir par augstu, lai personas tiktu sauktas pie kriminālatbildības par politisko partiju nelikumīgu finansēšanu. Turklāt nereti vairākas personas atsevišķi iemaksā naudas summas, nesasniedzot noteikto apmēru, un kontrolējošajai iestādei ir grūti pierādāms, ka minētās personas ir darbojušās grupā ar vienotu nodomu.

  Ierosinātie grozījumi atbalstīti TM pastāvīgajā Krimināllikuma darba grupā.

  • Publicēta: 19.04.2024 21:25
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti