Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Krimināllietu pret notāri Muciņu par bezdarbību un dienesta viltojumu turpinās iztiesāt vasaras beigās
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Krimināllietu pret notāri Muciņu par bezdarbību un dienesta viltojumu turpinās iztiesāt vasaras beigās

  Rīga, 15.maijs, LETA. Krimināllietu, kurā par bezdarbību un dienesta viltojumu apsūdzēta notāre Inga Muciņa, bet par krāpšanas mēģinājumu apsūdzētas trīs privātpersonas, Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā plāno turpināt skatīt 21.augustā plkst.9, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

  Neminot iesaistīto personu vārdus, prokuratūra aģentūru LETA iepriekš informēja, ka 2021.gada martā Valsts policijā sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielos apmēros un krāpšanas lielos apmēros mēģinājumu, izmantojot viltotus vienkāršos vekseļus, kā rezultātā prettiesiski radītas tiesības vērsties tiesā ar pieteikumiem par saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanu pēc vienkāršiem vekseļiem, tādējādi aizskarot cietušo mantiskās intereses.

  Rīgas tiesas apgabala prokuratūras celtā apsūdzība liecina, ka valsts amatpersona mantkārīgā nolūkā tīši neizdarīja darbības, kuras viņai pēc likuma bija jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā rezultātā radīts būtisks kaitējums.

  Tāpat amatpersona mantkārīgā nolūkā veica dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izsniegšanu, apzinoties, ka dokuments ir viltots.

  Šajā kriminālprocesā pie kriminālatbildības sauktas arī trīs privātpersonas par to, ka organizētā grupā izdarīja krāpšanas lielā apmērā mēģinājumu. Publiski pieejamā informācija liecina, ka šie apsūdzētie ir Aleksandrs Sidorenko, Vladimirs Osnačs un Ruslans Aļeksņins.

  Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā atrodas vēl viena krimināllieta, kura par sirmgalves apkrāpšanu apsūdzēti tiesu izpildītājs Rolands Veinbergs, notāre Muciņa, Sidorenko, Osnačs un Kristina Lucenko.

  Veinbergs apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Muciņa apsūdzēta par dienesta viltojumu un krāpšanu, bet pārējie - par krāpšanu.

  • Publicēta: 15.05.2024 11:02
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti