Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Navaļnija līdzgaitnieki apgalvo, ka faktiski bijusi panākta viņa apmaiņa uz Rietumiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Navaļnija līdzgaitnieki apgalvo, ka faktiski bijusi panākta viņa apmaiņa uz Rietumiem

  Varšava, 26.febr., LETA--AFP/BBC. Cietumā nonāvētā Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki pirmdien paziņoja, ka bija gandrīz panākta vienošanās par viņa atbrīvošanu ieslodzīto apmaiņā.

  47 gadus vecais Kremļa kritiķis nomira 16.februārī pēc vairāk nekā trīs gadu pavadīšanas ieslodzījumā, izraisot Rietumu līderu un viņa atbalstītāju sašutumu un nosodījumu.

  Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam "tika piedāvāts apmainīt FSB virsnieku un slepkavu Vadimu Krasikovu, kurš izcieš sodu par slepkavību Berlīnē, pret diviem ASV pilsoņiem un Alekseju Navaļniju," paziņoja Navaļnija līdzgaitniece Marija Pevčiha.

  "Es 15.februārī saņēmu apstiprinājumu, ka notiek sarunas un tās ir nonākušas beigu posmā. 16.februārī Aleksejs tika nogalināts," pavēstīja Pevčiha. "Navaļniju bija paredzēts atbrīvot tuvākajās dienās."

  Sarunas starp Maskavu, Vašingtonu un Berlīni ilgušas divus gadus, viņa piebilda.

  Vaicāta par šiem apgalvojumiem preses brīfingā, Vācijas valdības preses pārstāve atteicās sniegt komentārus.

  Krasikovs Vācijā izcieš mūža ieslodzījumu par bijušā čečenu komandiera Zelimhana Hangošvili nogalināšanu Berlīnes parkā 2019.gadā.

  Vašingtona ir apsūdzējusi Maskavu, ka tā iesloga ASV pilsoņus, pamatojoties uz nepamatotām apsūdzībām, lai izmantotu viņus ārvalstīs notiesātu krievu atbrīvošanai.

  Starp Krievijā aizturētajiem ASV pilsoņiem ir bijušais ASV jūras kājnieks Pols Vīlans un laikraksta "Wall Street Journal" reportieris Evans Gerškovičs, kuri abi apsūdzēti spiegošanā.

  • Publicēta: 26.02.2024 15:00
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti