Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijas pilsonis plānojis Ukrainā veikt diversijas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijas pilsonis plānojis Ukrainā veikt diversijas

  Rīga, 20.apr., LETA. Prokuratūra apsūdzējusi kādu Latvijas pilsoni par došanos uz Ukrainu veikt diversijas aktu.

  Publiski pieejamais tiesas kalendārs liecina, ka apsūdzēts ir Ivans Tarabanovs un Rīgas pilsētas tiesa Mazā Nometņu ielā lietu plāno skatīt 7.jūnijā plkst.13.15. 

  Prokuratūrā aģentūrai LETA apliecināja, ka persona apsūdzēta par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā un ceļošanu terorisma nolūkā. Persona patlaban atrodas apcietinājumā.

  2022.gada janvārī apsūdzētais, nebūdams Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienības karavīrs, pārkāpjot likuma "Latvijas Nacionālo bruņoto spēku piedalīšanās starptautiskās operācijās" nosacījumus, kas nosaka tiesisko kārtību, kādā personas var piedalīties ārpus Latvijas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā, nolūkā aktīvi piedalīties militārās operācijās un bruņotā konfliktā Ukrainā, no kriminālprocesā precīzi nenoskaidrotas personas - "Aleksandrs" saņēma uzdevumu veikt diversijas aktu ar dedzināšanas elementu izmantošanu Ukrainā.

  Pēcāk vīrietis devās uz Ukrainu, lai minēto realizētu.

  Plašāku informāciju prokuratūrā par apsūdzību aģentūrai LETA nesniedza.

  Lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD).

  Jau ziņots, ka patlaban VDD lietvedībā ir vēl viens kriminālprocess par prettiesisku piedalīšanos karā Ukrainā. Šis kriminālprocess sākts jau pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī. Šī lieta sākta pret kādu Latvijas pilsoni, kurš pirms 15 gadiem dienējis NBS. Atvaļināšanas iemesls bijis disciplinārsods par patvaļīgu prombūtni. Patlaban nav ziņu, ka Latvijas likumsargiem viņu būtu izdevies aizturēt.

  VDD arī nesen LETA apliecināja, ka pārbauda informāciju par vairāku personu iespējamu prettiesisku piedalīšanos karā Ukrainā Krievijas bruņoto spēku pusē.

  VDD iepriekšējos gados bija sācis un nodevis kriminālvajāšanai kriminālprocesus pret Latvijas valstspiederīgajiem par karošanu Krievijas atbalstīto kaujinieku pusē Austrumukrainā. Atsevišķus apsūdzētos izdevās aizturēt Latvijā un notiesāt, bet pārējie izsludināti starptautiskajā meklēšanā.

  2015.gada 19.februārī stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, kas aizliedz prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstīs.

  • Publicēta: 20.04.2024 13:13
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti