Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Kinorežisoru Ābeļu jaunākā filma "Dieva suns" izvēlēta Kannu kinofestivāla programmai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Kinorežisoru Ābeļu jaunākā filma "Dieva suns" izvēlēta Kannu kinofestivāla programmai

  Rīga, 19.apr., LETA. Kinorežisoru Laura un Raita Ābeļu eksperimentālā animācijas filma "Dieva suns" Kannu kinofestivālā iekļauta kā viena no septiņām šī gada žanru filmām, aģentūru LETA informēja "Tritone Studio" pārstāve Alise Podniece.

  Lai iegūtu izrādīšanas iespējas Kannu kinofestivāla "Fantastic 7" programmā, septiņi "A" klases filmu festivāli no visas pasaules konkursam izvirza vienu žanru filmu projektu. Brāļu Ābeļu filmu "Dieva suns" izvirzījis Tallinas Melno nakšu kinofestivāls.

  Programmā "Fantastic 7" filmu veidotājiem ir iespēja parādīt savus nesen tapušos darbus industrijas pārstāvjiem - kino izplatītājiem un producentiem, - veidojot jaunas sadarbības. "Fantastic 7" apmeklē arī pasaules nozīmīgāko žanru kinofestivālu programmu veidotāji un kino izrādītāji, kas meklē interesantas žanru filmas.

  Brāļu Ābeļu filmas "Dieva suns" sižets sakņojas vēsturiskā notikumā - zināmākajā vilkaču prāvā Ziemeļeiropā "Vilkača Tīsa lietā", kur tiesas laikā baznīcā kāds 82 gadus vecs vīrs sevi pasludināja par vilkaci jeb Dieva suni, stāstot par savām cīņām pret raganām un burvjiem elles dziļumos.

  "Kā pēta antropologi, Livonijas vilkači nav tikai ļaunas būtnes, kas pārtop par vilku, tie līdzinās šamaņiem, dziedniekiem, zirgu vārdotājiem vai, iespējams, afēristiem viltniekiem. Katrā ziņā skatītājs tiks īpatnēji izklaidēts," pauž režisori.

  Filmas autori savij reālo vēstures notikumu ar izdomu. Filma darbība noris Livonijā, 1692.gada rudenī, tagadējās Mālpils rajonā Zaubē. Režisori atzīmē, ka projekts tapa sadarbībā ar mākslinieku Hariju Grundmani, un viņa iedomātā un Aigara Gercāna atdzīvinātā pasaule skatītāju aizvedīs aizraujošā ceļojumā.

  Filmas scenārija autori ir Ivo Briedis un brāļi Ābeles, galvenais animācijas mākslinieks Grundmanis, galvenais animators Gercāns, filmas operators Mārcis Ābele. Lomas atveido Regnārs Vaivars, Einārs Repše, Kristians Kareļins. Filmas producenti ir Raitis Ābele un Kristele Pudane.

  77.Kannu kinofestivāls norisināsies no šī gada 14.maija līdz 25.maijam. Filma Latvijā būs skatāma gada nogalē vai nākamā gada sākumā.

  • Publicēta: 19.04.2024 13:22
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti