Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

VDD aizdomas par Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu eksportu uz Ukrainu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  VDD aizdomas par Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu eksportu uz Ukrainu

  Rīga, 27.febr., LETA. Valsts drošības dienests (VDD) sācis kriminālprocesu par Eiropas Savienības sankciju pārkāpšanu saistībā ar Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu eksportu uz Ukrainu.

  Dienests 22.februārī vairākos objektos Valmierā veicis kriminālprocesuālas darbības aizdomās par Eiropas Savienības sankciju pārkāpšanu, aģentūru LETA informēja dienests.

  Minētās kriminālprocesuālās darbības VDD veica kriminālprocesā, ko dienests sāka 2023.gada 24.novembrī. Krimināllikums par sankciju pārkāpšanu paredz soda brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, probācijas uzraudzību, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

  VDD izmeklēšanas laikā ir ieguvis informāciju par nelikumīgām darbībām, kas saistītas ar kvadrātveida saplākšņu eksportēšanu uz Ukrainu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka no Latvijas uz Ukrainu, izmantojot viltotus dokumentus par preču izcelsmi no Kazahstānas un Kirgizstānas, ir eksportētas Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu kravas.

  Darījumi, kuros izmantoti nepamatoti izsniegtie preču izcelsmes sertifikāti, sekmējuši starptautisko sankciju pārkāpšanu.

  Plašāku informāciju VDD patlaban nesniedz.

  • Publicēta: 27.02.2024 13:03
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti