Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ūdens līmenis Daugavā augsts, bet vēl nesignalizē par lielu plūdu draudiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Ūdens līmenis Daugavā augsts, bet vēl nesignalizē par lielu plūdu draudiem

  Rīga, 27.febr., LETA. Ledus sastrēgums otrdien pie Pļaviņām izkustējies un ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils varētu kristies, tomēr līdz tam Sakas salā applūduši pāris ceļi, liedzot piekļuvi dažām mājām.

  Kā aģentūru LETA informēja Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts, pirmdien augšpus Jēkabpils sākās ledus lūšana un tā kustība, radot sablīvējumu pie Jēkabpils tilta pār Daugavu.

  Šorīt pēc plkst.7 ledus sablīvējums izkustējās, tā rezultātā Jēkabpilī, pretī ēkai Pļaviņu ielā 72 ledus gabali tika pārstumti pāri aizsargdambim, bet SIA "Jēkabpils pakalpojumi" darbinieki operatīvi atbrīvojuši brauktuvi no ledus krāvumiem.

  Ledus Jēkabpilī apstājies pie Daugavsalas, Daugavas plūdums lielākoties plūst pa Daugavsalas labo krastu. Lejpus Jēkabpils ledus nekustas.

  Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils paaugstinājies pēdējās divas dienas, šonakt sasniedzot 5,93 metru atzīmi, bet otrdienas pēcpusdienā jau pārsniedza 6 metru atzīmi. Līdz aizsargdambja pārplūšanai vēl esot ļoti tālu, un šāda iespēja pašlaik vēl netiekot izskatīta, sacīja Luksts.

  Sakas salā ūdens plūst pāri pārgāznei, applūdinājis divus piebraucamos ceļus pie mājām un vienu pašvaldības ceļu. Iedzīvotāji ir laikus brīdināti un tie, kas gribēja, jau pametuši mājas. Šāda situācija viņiem ir ierasta, stāstīja inženieris.

  Ledus vižņiem sastrēgstot, ūdens līmenis atkal var paaugstināties.

  Savukārt Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī sasniedzis 5,85 metrus virs stacijas nulles atzīmes un pietuvojies dzeltenajam drošības brīdinājuma līmenim, kas tiks izsludināts, ūdenim paceļoties vēl par 15 centimetriem, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

  Kopš pirmdienas ūdens pacēlies vairāk nekā par metru. Notiek ūdens līmeņa svārstības, kas ir saistītas ar intensīvo ledus vižņu iešanu Daugavā.

  Dažādu pakāpju brīdinājumi tiek izsludināti, ūdens līmenim tuvojoties kritiskai atzīmei, kas katrā mērīšanas stacijā ir individuāla. Dzeltenais brīdinājums Daugavpilī tiek izsludināts, kad ūdens līmenis sasniedz 6 metrus virs stacijas nulles atzīmes. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem jābūt informētiem par potenciālajiem plūdiem. Pārvietojoties plūdu apdraudētajās teritorijās, ir jābūt piesardzīgam. Atrasties uz ledus ir ļoti bīstami, ūdens līmenis var strauji mainīties.

  Pašlaik tieša apdraudējuma cilvēkiem un mājām nav, bet, ja ūdens līmenis turpinās celties, tas varētu rasties.

  Pašvaldības dienesti dežurē diennakts režīmā. Pašvaldības policija iekļāvusi patrulēšanas maršrutos visas par potenciāli bīstamām atzītās vietas un regulāri informē par apsekošanas rezultātiem civilaizsardzības organizatoru, komunālos dienestus un pašvaldības vadību. Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka kaut kur novērojami applūšanas draudi, atbildīgie dienesti nekavējoties reaģēs un veiks visus nepieciešamos pasākumus.

  Oranžo brīdinājumu izsludina, ūdens līmenim paceļoties līdz 7,5 metriem. Līdz šim rādītājam pašlaik ir vēl 1,76 metri. Sarkano brīdinājumu izsludina, ūdens līmenim sasniedzot 8,80 metrus virs nulles atzīmes. Līdz šim rādītājam pašlaik ir vairāk kā 3 metri. Pie šāda ūdens līmeņa jau notiek īpašumu plaša applūšana.

  • Publicēta: 27.02.2024 06:52
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti